19 sierpnia 2016
Rowerowy rajd patriotyczny

Towarzystwo Przyjaciół Legionowa we współpracy z Powiatem Legionowskim zorganizowało 14 sierpnia br. rowerowy rajd patriotyczny z Legionowa do Wólki Radzymińskiej, który był hołdem dla bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Uczestnicy rajdu pod Pomnikiem Żołnierzy 28. Pułku Piechoty w Wólce Radzymińskiej

Trasa rajdu liczyła 15 km. Pokonało ją 24 rowerzystów. Wiodła przez urokliwe miejscowości naszego powiatu (Legionowo - Stanisławów Drugi - Wola Aleksandra - Kąty Węgierskie – Izabelin - Ranczo Bena - Zamostki Wólczyńskie - Pomnik w Wólce Radzyminskiej) i zakończyła się złożeniem wiązanki biało-czerwonych kwiatów oraz zapaleniem zniczy pamiątkowych pod Pomnikiem Żołnierzy 28. Pułku Piechoty w Wólce Radzymińskiej oraz prelekcją historyczną przygotowaną przez rekonstruktorów historycznych z Wołomina (w roli gen. Hallera wystąpił Sławomir Jaskóła, oficera WP – Piotr Gierczyński, żołnierza - Andrzej Talarek, koordynatorem historycznym był  Jarosław Stryjek). Rajdowi towarzyszyły flagi biało-czerwona i Powiatu Legionowskiego.
Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem uczestnicy udali się do Rancza Bena, gdzie otrzymali  smaczny posiłek regeneracyjny, a następnie powrócili do Legionowa. Połowę uczestników stanowiły panie, które dzielnie pokonały trasę rajdu, miejscami trudną, licząca łącznie 30 km. Najmłodszy uczestnik liczył 14 lat, najstarszy - 68.
{youtube}K980-JcELiU{/youtube}
Zmęczeni ale zadowoleni z przedsięwzięcia uczestnicy już zapisują się na kolejne imprezy organizowane przez TPL. Uczestnicy otrzymali mapki szlaku patriotycznego na terenie powiatu legionowskiego, wodę mineralną i soki owocowe.
Patronat nad rajdem objął Starosta Legionowski Robert Wróbel. Przedsięwzięciu towarzyszyła ekipa legionowskiej telewizji LTV - krótką relację filmową można obejrzeć na facebookowym profilu starosty Roberta Wróbla oraz stronie internetowej Gazety Miejscowej). Informacja ze zdjęciami z  Rajdu została umieszczona również na stronie internetowej i profilu facebookowym TPL .