2 marca 2017
Droga z Białobrzegów do Beniaminowa

Powiat Legionowski ogłosił przetarg na przebudowę drogi nr 4303W na odcinku od ronda w Białobrzegach do granicy powiatu w Beniaminowie. Inwestycja znajduje się na terenie gminy Nieporęt. Długość przewidzianego do remontu odcinka wynosi prawie 4,5 km.

Przejście dla pieszych przy wjeździe na osiedle w Białobrzegach będzie znacznie bezpieczniejsze

Powiat dysponuje projektem i pozwoleniem na budowę związanymi z planowaną realizacją inwestycji polegającej na gruntownym remoncie drogi z Białobrzegów do Beniaminowa. Starostwo już ogłosiło przetarg. Jeśli nie zostaną stwierdzone braki w dokumentacji złożonej przez oferentów, w połowie marca może zostać podpisana umowa z podmiotem wyłonionym w wyniku postępowania przetargowego. Termin wykonania inwestycji określono na 5 miesięcy liczone od wejścia wykonawcy na budowę.

W ramach przebudowy na całej długości 4,5 km zostanie położona nowa nakładka i stworzone pobocze. Na prostych odcinkach drogi jezdnia będzie poszerzona do 6,5 m, na łukach – do 7 m. Zostanie zastosowany wysoki standard rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa – powstaną wydłużone separatory na przejściach dla pieszych uniemożliwiające piratom drogowym wyprzedzanie na pasach. W tym miejscu jezdnia będzie miała szerokość 8 m. Projekt zakłada również wyjątkowe poszerzenie drogi do 7,2 m na niebezpiecznych łukach w okolicy fortu w Beniaminowie.
W ramach zadania wykonawca wyremontuje również nawierzchnię pętli autobusowej w Białobrzegach. Pomyślano również o poboczach, które na całej długości dostosowane zostaną do planowanej przez gminę Nieporęt jednostronnej ścieżki rowerowej.
Szacuje się, że koszty przebudowy drogi nr 4303W na odcinku od ronda w Białobrzegach do granicy powiatu legionowskiego w Beniaminowie  wyniosą 5-6 mln zł.