26 czerwca 2017
Bezpiecznie na most w Stanisławowie Pierwszym

Powiat Legionowski rozpoczął budowę nowego odcinka drogi biegnącego równolegle względem powiatowej 1815W. Inwestycja zostanie oddana do użytku już w połowie września 2017 r.

W Stanisławowie Pierwszym, wzdłuż powiatowej drogi 1815W powstaje nowy odcinek ulicy, który znacznie poprawi bezpieczeństwo użytkowników. W ramach inwestycji Powiat Legionowski wybuduje również schody prowadzące nad Kanał Królewski umacniając tym samym istniejącą skarpę.

Wykonawca – wyłoniona w wyniku postępowania przetargowego wieliszewska firma TomBud – został wprowadzony na teren budowy 14 czerwca br. Do początku sierpnia br., równolegle do ul. Izabelińskiej (1815W) powstanie prawie 150 m drogi wraz z poboczem. Jezdnia będzie miała 4,5 m szerokości i zostanie utwardzona kostką betonową o grubości 8 cm. Ulicę uzupełni pobocze o szerokości 1,5 m wybudowane z kostki betonowej o grubości 6 cm. Jezdnię z poboczem zaprojektowano w ten sposób, aby jej budowa nie kolidowała z istniejącym drzewostanem.

Wykonawca rozpoczął prace od wytyczenia wykopu pod skarpą, która zostanie umocniona

W skład projektu wchodzi także rozbiórka oraz budowa nowych schodów nad Kanałem Królewskim. Zaplanowano schody skarpowe ułożone pomiędzy murkami oporowymi wykonanymi z betonu wylewanego. Dla bezpieczeństwa pieszych na schodach zostanie zmontowana nakładka antypoślizgowa. Będą one wyposażone również w aluminiowe balustrady.
Odwodnienie na odcinku inwestycji będzie się odbywało, tak jak dotychczas, czyli deszczówka będzie odprowadzana w tereny zielone oraz istniejącą skarpę, przed którą projektanci ułożyli kruszywo łamane pełniące funkcję drenażu. Projektowana jezdnia obramowana została krawężnikiem betonowym wtopionym tak, aby umożliwić swobodny spływ wód opadowych.

Realizowana przez Powiat Legionowski inwestycja zostanie oddana do użytku 11 tygodni po wprowadzeniu wykonawcy na teren budowy i będzie kosztowała ponad 274 000 zł.