Bezpieczne wakacje
5 lipca 2023
Bezpieczne wakacje

Wczoraj w siedzibie Legionowskiego WOPR w Zegrzu Południowym zebrał się wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego. Tematem posiedzenia było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.

Na zaproszenie Wojewody Mazowieckiego Tobiasza Bocheńskiego do Zegrza przybyli przedstawiciele szczebla wojewódzkiego wszelkich służ i inspekcji, które w swoich zadaniach mają zapisane dbanie o bezpieczeństwo obywateli, m.in. policji, straży pożarnej, inspekcji transportu drogowego, sanitarnej i weterynaryjnej. Zaproszenie wojewody przyjął również Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki, który jest szefem Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

Poszczególne służby obecne na posiedzeniu sztabu przedstawiły planowane działania, które będą nakierowane na jak najlepsze zadbanie o bezpieczeństwo osób, w szczególności dzieci i młodzieży, wypoczywających na Mazowszu. Starosta Sylwester Sokolnicki przybliżył zebranym specyfikę powiatu legionowskiego, na terenie którego jest największy akwen wodny w województwie – Jezioro Zegrzyńskie, umiejscowiony w otoczeniu cennych przyrodniczo i atrakcyjnych terenów. Te cechy sprawiają, że nie tylko z roku na rok powiat dynamicznie się rozwija i osiedla się tu coraz więcej ludzi, ale też w sezonie turystycznym pojawiają się w nim tysiące gości, wybierających region, jako miejsce wypoczynku i rekreacji. Samorządy powiatu ściśle współpracują z policją, strażą i służbami ratowniczymi, jednak potrzeby z roku na rok rosną. Dlatego też starosta zwrócił się o większe wsparcie w tym zakresie na terenie powiatu.

Warto podkreślić, że Powiat Legionowski również przeznacza środki bezpośrednio na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów wypoczywających w regionie. Legionowskiemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratowniczemu przekazuje dotację celową na realizację zadań z zakresu ratownictwa wodnego w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych na terenie powiatu legionowskiego, wspiera też policję i państwową straż pożarną przekazując środki na odpowiednie fundusze wsparcia.

Pełna relacja z posiedzenia: Bezpieczne wakacje 2023 – posiedzenie Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

fotografia: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie