Ciąg pieszo-rowerowy w Komornicy na ukończeniu
15 kwietnia 2019
Ciąg pieszo-rowerowy w Komornicy na ukończeniu

Po zimowej przerwie wznowiono prace przy rozbudowie drogi powiatowej nr 1822W w Komornicy na odcinku od ul. Przedpełskiego do ul. Pogodnej. Inwestycja realizowana wspólnie przez Powiat Legionowski i Gminę Wieliszew jest już niemal ukończona.

W ramach rozbudowy, na odcinku blisko 1,2 km, wykonany został chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym, zjazdy oraz oświetlenie. Zamontowano już krawężniki i betonowe obrzeża, zbudowano zjazdy do posesji z kostki betonowej o grubości 8 cm. Na podbudowę z kruszywa o grubości 20 cm położona została warstwa asfaltowa. Do zamontowania pozostało oznakowanie pionowe.

Inwestycja realnie wpłynie na bezpieczeństwo. Przebiegająca przez las szosa jest wąska, a ruch na niej wzmożony. Dodatkowo, brak oświetlania sprawiał, że poruszający się poboczem piesi byli niewidoczni dla mijających ich kierowców.

Łączny koszt przebudowy wyniesie 1 mln 253 tys. zł, w tym wkład Gminy Wieliszew w wysokości 225 tys. zł.