CSP otwarte na młodzież
2 października 2023
CSP otwarte na młodzież

W ubiegły piątek, 29 września, w Centrum Szkolenia Policji odbył się dzień otwarty zorganizowany przez Powiat Legionowski we współpracy z Centrum.

W wydarzeniu udział więzło ponad 200 osób -  uczniów i opiekunów z pięciu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu oraz jednej placówki z powiatu wołomińskiego. Podczas imprezy uczniowie, podzieleni na grupy, uczestniczyli w wykładach. Mieli tówneiż okazję zwiedzenia obiektów CPS m.in. hali sportowej i strzelnic oraz obejrzenia sprzętu służbowego Zakładu Ruchu Drogowego oraz Zakładu Szkoleń Specjalnych. Celem spotkania z młodzieżą było zwiększenie ich świadomości zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, spożywaniem alkoholu w tym regulacje i konsekwencje prawne wytwarzania, posiadania, udzielania i handlu substancjami psychoaktywnymi oraz środkami odurzającymi. Omówione zostały także kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przedstawiono też tematykę przestępstwa z nienawiści, cyberprzestępczości oraz hejtu w Internecie z uwzględnieniem odpowiedzialności karnej za te czyny.