Fortepian i trąbka na Podwieczorek
13 czerwca 2023
Fortepian i trąbka na Podwieczorek

Sala widowiskowa w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku ponownie wypełniła się muzyką klasyczną. Kolejny koncert z cyklu Muzyczne Podwieczorki zatytułowany "Od Sinatry do Gershwina" odbył się 11 czerwca.

Ideą koncertowych spotkań  jest zaprezentowanie mieszkańcom naszego regionu najwspanialszych dzieł muzyki klasycznej i nie tylko. Podczas drugiego z czterech zaplanowanych na ten rok koncertów zaprezentowali się Michał Jung - fortepian oraz Jarosław Wójcik – trąbka. W programie znalazło się wiele lubianych przez melomanów kompozycji, m.in. "Marsz Torreadora" z opery "Carmen" Georges'a Bizeta, "Hit the road, Jack" Raya Charlesa, "What a wonderful world" Louisa Armstronga, "Summertime" Georga Gershwina oraz "Vabank" Henryka Kuźniaka.

Cykl „Muzyczne Podwieczorki” organizowany jest od września 2020 r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa we współpracy z Instytutem Muzyki Dawnej. Powiat Legionowski wspiera finansowo jego realizację. Kolejne koncerty zaplanowano na 8 października oraz 10 grudnia.

fot. CKiCz w Serocku