Jest umowa na rondo Jagiellońska/Słowackiego
7 czerwca 2023
Jest umowa na rondo Jagiellońska/Słowackiego

7 czerwca Powiat Legionowski podpisał z wykonawcą – firmą Roboty Ziemne-Budowlane Janusz Mróz – umowę na przebudowę skrzyżowania ulic Jagiellońskiej (droga powiatowa nr 1819W) i Słowackiego w Legionowie. Powstanie w tym miejscu rondo.

Wykonawca za ponad 5 mln zł wybuduje rondo, które usprawni ruch oraz zwiększy bezpieczeństwo w tej lokalizacji. Od dnia podpisania umowy wykonawca ma cztery miesiące na wykonanie ustalonych w kontrakcie prac.

Zgodnie z projektem czterowlotowe rondo będzie miało średnicę 26 m z wyspą centralą obsadzoną roślinami. W ramach inwestycji powstaną również chodniki, zjazdy indywidualne oraz wyspy rozdzielające pasy ruchu. Wybudowane od nowa lub przebudowane zostaną także instalacje: kanalizacji deszczowej, sieci elektrycznej, oświetlenia ulicznego, gazowa oraz teletechniczna.

Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w tym miesiącu, po oddaniu do użytkowania inwestycji realizowanych przez Miasto Legionowo, tj. ronda na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Krasińskiego oraz tunelu w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej na Bukowcu. W pierwszej kolejności roboty obejmą usunięcie kolizji i budowę sieci. Główne roboty drogowe przypadną na okres wakacyjny. Ruch w obrębie prowadzonych prac będzie utrudniony.

Zadanie pn. „Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1819W – ul. Jagiellońskiej z drogą gminną ul. Słowackiego w Legionowie wraz z infrastrukturą” zostało dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych robót budowlanych i inspektora nadzoru inwestorskiego.

Na zdjęciu od lewej: Skarbnik Powiatu Legionowskiego Katarzyna Rembelska, Zbigniew Mróz (Roboty Ziemne-Budowlane Janusz Mróz), starosta legionowski Sylwester Sokolnicki, wicestarosta legionowski Konrad Michalski, prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski