Kolejny sezon z plenerami
27 czerwca 2023
Kolejny sezon z plenerami

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie już po raz czwarty organizuje cykl letnich plenerów, tym razem hasło spotkań brzmi „Zielono mi…”. Wydarzenie adresowane jest do młodzieży oraz dorosłych, zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

Od czerwca do sierpnia, w każdą sobotę, miłośnicy malarstwa i przyrody będą spotykali się w różnych lokalizacjach na terenie powiatu legionowskiego. Nad uczestnikami plenerów czuwa i twórczo inspiruje absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, malarka Katarzyna Gawlik. Za nami już pierwszy miesiąc artystycznych spotkań, podczas których uczestnicy skupiali się na kolorach. Wszechobecną w przyrodzie zieleń „portretowano” nad Jeziorkiem Wieliszewskim, jeziorem w Trzcianach, w malowniczych zakątkach Rajszewa oraz Janówka Drugiego.

Plenery są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje oraz harmonogram i miejsca spotkań na stronie www.pik.legionowski.pl.

fot. Katarzyna Gawlik