Malowanie na jubileusz
20 maja 2019
Malowanie na jubileusz

Integracyjny plener malarski „Chodź, pomaluj mój świat” jest stałym punktem w programie obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego. W tym roku tematem malarskiego spotkania była setna rocznica nadania nazwy Legionowo.

Plener poprzedziły warsztaty przygotowawcze dla uczestników, poprowadzone przez kierownik artystyczną przedsięwzięcia Barbarę Retmaniak. Kapryśna aura nie pozwoliła na zorganizowanie imprezy, jak wcześniej zapanowano, w „Parku Zdrowia”. Malarze tworzyli w gościnnych wnętrzach DPD Areny Legionowo. W artystyczny nastrój wprowadził ich występ zespołu „Małe Echo” pod kierownictwem Doroty Bonisławskiej. Za pędzle chwycili podopieczni Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Legionowa i Środowiskowego Domu Samopomocy z Serocka. We wspólnym malowaniu wzięło udział 28 osób, którym towarzyszyli wolontariusze i bliscy. Powstało kilkanaście pięknych i barwnych obrazów, przedstawiających najważniejsze miejsca w Legionowie – rynek, parki, kościoły. Tym samym uczestnicy pleneru dołożyli swoją cegiełkę do tegorocznych obchodów setnej rocznicy nadania nazwy Legionowo.