Międzynarodowy Dzień Kombatanta
15 kwietnia 2024
Międzynarodowy Dzień Kombatanta

Międzynarodowy Dzień Kombatanta jest okazją do podziękowania wszystkim osobom, które - narażając swoje życie - angażowały się w walkę o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

15 kwietnia 2024 r.  Kombatanci Powiatu Legionowskiego, Z okazji Międzynarodowego Dnia Kombatanta składam serdeczne życzenia w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Legionowskiego. Dziękujemy Wam z całego serca za Waszą niezwykłą odwagę, poświęcenie oraz bohaterską służbę dla naszej Ojczyzny. Wasza determinacja i ofiarność stanowią nieoceniony wkład w historię naszego narodu. O życie w wolnej Polsce walczyły tysiące żołnierzy współtworzących na terenach okupowanych Ruch Oporu oraz służących w regularnych jednostkach wojskowych. Stawialiście Państwo opór niemieckim najeźdźcom na wszystkich frontach II wojny światowej. Walczyliście również z najeźdźcą sowieckim. W imieniu mieszkańców Powiatu Legionowskiego składamy hołd wszystkim, którzy poświęcali swoje życie dla obrony niepodległości Ojczyzny.  W tym wyjątkowym dniu pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za Wasze heroiczne czyny oraz za trud, jaki ponieśliście w obronie naszych wartości i wolności. Wasza niezłomność jest dla nas inspiracją do dalszej pracy na rzecz pamięci o bohaterach oraz budowania wspólnoty opartej na wartościach, za które tak wielu oddało życie. Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, pomyślności oraz spokoju, a także wielu radosnych chwil w gronie najbliższych.