Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego dzieci i młodzieży
25 kwietnia 2022
Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego dzieci i młodzieży

Podczas VI Mistrzostw Powiatu Legionowskiego dzieci i młodzieży połączonych z Biegiem Wojciechowym w Serocku stanęło na starcie w sumie prawie 250 zawodników. Powiat Legionowski wsparł organizację tego wydarzenia sportowego kwotą 5 000 zł.

Jubileuszowy X Bieg Wojciechowy odbył się 24 kwietnia w Serocku. W ramach imprezy Powiat Legionowski zorganizował mistrzostwa dzieci i młodzieży. Wystartować mógł każdy niepełnoletni zawodnik, a konkurencje były podzielone na aż 6 kategorii wiekowych.

Dużym zainteresowaniem jak zwykle cieszył się główny bieg dnia - wyścig open na dystansie 10 km. Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego rozegrano na serockim rynku. Tutaj też znalazły się start i meta „serockiej dychy”. Centralny punkt miasta był areną innego ciekawego wydarzenia – Biegu Rodzinnego z książką. Warto wspomnieć również o konkurencji Nordic Walking, która zgromadziła 20 zawodników.

Serocki bieg zaczerpnął swoja nazwę od patrona miasta – św. Wojciecha.