Nagrody Starosty Legionowskiego dla najlepszych uczniów
4 października 2023
Nagrody Starosty Legionowskiego dla najlepszych uczniów

Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki wręczył nagrody uczniom, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce. W tym roku takie wyróżnienia otrzymało aż 86 osób.

Wśród tegorocznych wyróżnień znalazła się nagroda specjalna dla Gabrieli Posyłek, która najlepiej zdała egzamin maturalny. Na części ustnej języków polskiego i angielskiego otrzymała notę 100 proc. Gabriela jest w również w gronie uczniów nagrodzonych za wybitne wyniki w nauce. Aby otrzymac takie wyróżnienie Starosty Legionowskiego, należało poszczycić się średnią ocen powyżej 5,0. Ponadto trzeba było mieć bardzo dobrą ocenę z zachowania. Wśród uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski w tym roku nagrodzonych zostało 86 osób.

Poza młodzieżą wyróżnienia otrzymali również nauczyciele - wychowawcy i dyrektorzy, którzy przyczynili się do sukcesu swoich uczniów. Każdy otrzymał bukiet kwiatów. Ciepłym akcentem uroczystości było uhonorowanie medalami rodziców nagrodzonych uczniów.

Nagrody Starosty Legionowskiego dla uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski zostały ustanowione uchwałą Rady Powiatu z dnia 27 kwietnia 2006 r. W ciągu 17 lat przyznanych zostało już 976 nagród, a Powiat Legionowski przeznaczył na nie w sumie 1 mln 464 tys. zł.