Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
15 kwietnia 2024
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej

13 kwietnia obchodzono Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z tej okazji przedstawiciele władz powiatu legionowskiego złożyli kwiaty w miejscach pamięci.

W Legionowie Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej uczczono mszą świętą w parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po nabożeństwie, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządów z miasta i powiatu, pracownicy służb mundurowych, kombatanci, młodzież szkolna, a także działacze lokalnych organizacji pozarządowych, nastąpiło złożenie kwiatów pod znajdującym się na terenie parafii Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W legionowskich obchodach udział wzięli przewodniczący Rady Powiatu Leszek Smuniewski, wicestarosta legionowski Konrad Michalski oraz radny Rady Powiatu Zenon Kuska.

Serockie obchody zainaugurowano 12 kwietnia złożeniem przez delegacje kwiatów i zapaleniem zniczy pod Tablicą Pamięci na rynku miejskim. Następnie odbyła się prelekcja dr. Mirosława Pakuły „Kozielsk, Ostaszków, Starobielsk – przedsionki piekła. 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej”. Dzień później uroczystości zakończyła msza święta w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej.