Rozbudowa DK 61 ze ZRID
13 października 2023
Rozbudowa DK 61 ze ZRID

Wojewoda Mazowiecki zatwierdził projekt budowlany i wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na rozbudowę drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo – Zegrze Południowe.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W zakres inwestycji wchodzi rozbudowa odcinka drogi do parametrów klasy GP (drogi głównej ruchu przyspieszonego) o długości ok. 4,5 km. Inwestycja ma na celu poprawę warunków komunikacyjnych i rozdzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego. Przedsięwzięcie zapewni również bezpieczeństwo, ciągłość i sprawność ruchu pieszego i rowerowego. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. budowę dodatkowych jezdni do obsługi przyległego terenu i zapewniających dojazd do posesji, przebudowę istniejących dróg oraz istniejących skrzyżowań z drogą krajową, budowę dodatkowych pasów ruchu do skrętu na skrzyżowaniach. Na połączeniu z drogą wojewódzką nr 631 zaplanowano budowę węzła drogowego (droga krajowa będzie przebiegać nad drogą wojewódzką). Ponadto zbudowana lub przebudowana zostanie: infrastruktura dla pieszych i rowerzystów; nastąpi budowa systemu odwodnienia terenu, budowa urządzeń ochrony środowiska (m.in. zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne, ogrodzenie drogi krajowej na terenach leśnych).

W konferencji towarzyszącej podpisaniu decyzji z ramienia Powiatu Legionowskiego wziął udział wicestarosta legionowski Konrad Michalski.

Źródło: www.gov.pl