Solidarni z Ukrainą
25 lutego 2022
Solidarni z Ukrainą

Z przerażeniem patrzymy wszyscy na wydarzenia za naszą wschodnią granicą w Ukrainie. Tragedia wojny dotknęła naszych sąsiadów. Powiat Legionowski jako wspólnota lokalna wyraża solidarność z naszymi braćmi Ukraińcami w tych tragicznych chwilach.

Niemal cała Ukraina jest objęta rosyjską agresją. Agresor przelewa krew niewinnych, atakując nie tylko obiekty militarne, ale też obszary zamieszkałe przez ludność cywilną. Polacy, z uwagi na historię naszego kraju, szczególnie dobrze rozumieją, jaką tragedią jest wojna i odebranie Narodowi jego Ojczyzny.

Od wielu lat jako samorząd współpracujemy z ukraińskim Regionem Kosivskim, położonym w Obwodzie Iwano-Frankowskim na Ukrainie. Dziś w tych trudnych dla Naszych Przyjaciół chwilach wyrażamy solidarność z nimi i okazujemy wsparcie. Jesteśmy również gotowi nieść im pomoc – skontaktowaliśmy się z naszymi partnerami, aby ustalić, w jaki sposób możemy to zrobić.

Liczymy, że jedność wspólnoty międzynarodowej doprowadzi do jak najszybszego zakończenia agresji rosyjskiej wobec Ukrainy. Do czasu, gdy to się stanie, nie pozostawimy naszych ukraińskich Przyjaciół samym sobie.