Udany weekend Delfina
10 października 2023

W miniony weekend zawodnicy UKS „Delfin” brali udział w zawodach Pucharu Polski Masters w Łomży oraz w XI Otwartych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin. Zawodnicy wielokrotnie stanęli na podium.

W sobotę 7 października najstarsi zawodnicy Klubu Andrzej Fajdasz i Piotr Rapacki z powodzeniem rywalizowali na zawodach Pucharu Polski Masters w Łomży. Pierwszy z nich we wszystkich trzech startach znalazł się na podium. Piotr Rapacki również startujący w trzech konkurencjach ukończył rywalizację na 4. miejscu 50 m stylem klasycznym, 6. miejscu na 50 m stylem dowolnym oraz na 6. miejscu na 100 m stylem klasycznym.

W niedzielę 8 października odbyły się XI Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin. Żeńskie grono reprezentowały dwie zawodniczki z UKS „Delfin” Legionowo Amelia Mikołajczyk, która zdobyła złoto na 50 m stylem dowolnym oraz brązowy medal w stylu klasycznym i po długiej przerwie Maja Ostaszewska, która zajęła odpowiednio miejsce 9. w stylu motylkowym i 14. w stylu dowolnym. W zawodach międzyklubowych w Garwolinie zadebiutował najmłodszy zawodnik reprezentujący Klub Antoni Rapacki, który na dystansie 25 m stylem dowolnym uplasował się na 2 miejscu. Kolejny sukces odniósł trochę starszy i bardziej doświadczony Antoni Lazurek, który zajął odpowiednio w swoich konkurencjach 1. i 2. miejsce. Dzięki uzyskanym wynikom otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju w swojej kategorii wiekowej. Przypieczętowaniem ciężkiej pracy i starań był wynik najstarszego zawodnika Delfina Jakuba Rapackiego, który nie pozostawił konkurentom żadnych szans, zarówno w swoim ulubionym stylu klasycznym na 50 m oraz w debiucie na 100 m zmiennym stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając złoto.