Zawodniczki cheerleadingu z Legionowa czwarte na Mistrzostwach Świata!
26 kwietnia 2024

Czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata ICU 2024 wywalczyły tancerki z Elite Cheerleaders Academy z Legionowa: Elena Kowalczyk, Lena Krawczyk i Laura Skubis, które reprezentowały Polskę w Disney World w Orlando na Florydzie.

Trzy reprezentantki legionowskiego klubu Elite Cheerleaders Academy wywalczyły sobie awans do finału w kategorii Performance Cheer Pom Youth. Startowały razem z zespołem Dream Team z Garwolina, który wywalczył rok temu tytuł Mistrza Polski, tym samym zdobywając nominację na Mistrzostwa Świata.

Legionowskie tancerki z Kadry Narodowej mają po 15 lat. Elena Kowalczyk jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, Laura Skibis uczy się w Niepublicznym Liceum Academy of the Future, a Lena Krawczyk chodzi do Warszawskiej Szkoły Filmowej i kreacji gier video.

Młode zawodniczki wyleciały w sobotę 20 kwietnia razem z Izabelą Nierwińskąt - trenerką i choreografką. Tancerki dzięki swojej ciężkiej pracy spełniają swoje marzenia. Powiat Legionowski również wsparł ich start w tej prestiżowej imprezie.

Na mistrzostwach świata w kategorii Freestyle Pom Youth zameldowało się 12 zespołów z całego świata. 24 kwietnia zespół wywalczył awans do finału pokonując reprezentacje m. in. Grecji, Australii czy Kolumbii.

25 kwietnia tancerki ponownie zatańczyły na parkiecie, aby pokazać swoje umiejętności i determinację w finale zawodów. Po emocjonującym pojedynku nasza reprezentacja wywalczyła wysokie 4. miejsce, tym samym zapisując się na kartach historii polskiego cheerleadingu, gdyż nigdy wcześniej polska drużyna w tej formacji nie zdobyła tak wysokiego miejsca na Mistrzostwach Świata.

Dziewczęta pokazały doskonałe przygotowanie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Mimo młodego wieku wytrzymały stres, presję otoczenia i fizycznie – różnice czasu.