Rondo Jagiellońska/Słowackiego już na pewno
30 maja 2023
Rondo Jagiellońska/Słowackiego już na pewno

Powiat Legionowski rozstrzygnął przetarg, mający na celu wyłonienie wykonawcy przebudowy skrzyżowania ulic Jagiellońskiej (droga powiatowa nr 1819W) i Słowackiego w Legionowie. Było to już kolejne postępowanie na realizację tej inwestycji, tym razem ze szczęśliwym zakończeniem.

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Słowackiego to jedno z tych przedsięwzięć, które są potrzebne i wyczekiwane, ale ich realizacja napotyka trudności. Powiat Legionowski ogłosił w sumie cztery przetargi na realizację tej inwestycji i dopiero ostatni wyłonił wykonawcę. Firma Roboty Ziemne-Budowlane Janusz Mróz za ponad 5 mln zł wybuduje rondo, które usprawni ruch oraz zwiększy bezpieczeństwo w tej lokalizacji. Od dnia podpisania umowy wykonawca będzie miał cztery miesiące na wykonanie ustalonych w kontrakcie prac.

Zgodnie z projektem czterowlotowe rondo będzie miało średnicę 26 m z wyspą centralą obsadzoną roślinami. W ramach inwestycji powstaną również chodniki, zjazdy indywidualne oraz wyspy rozdzielające pasy ruchu. Wybudowane od nowa lub przebudowane zostaną także instalacje: kanalizacji deszczowej, sieci elektrycznej, oświetlenia ulicznego, gazowa oraz teletechniczna.

Rozpoczęcie prac planowane jest w czerwcu, po oddaniu do użytkowania inwestycji realizowanych przez Miasto Legionowo, tj. ronda na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Krasińskiego oraz tunelu w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej na Bukowcu. W pierwszej kolejności roboty obejmą usunięcie kolizji i budowę sieci.

Główne roboty drogowe przypadną na okres wakacyjny. Ruch w obrębie prowadzonych prac będzie utrudniony.

Zadanie pn. „Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1819W – ul. Jagiellońskiej z drogą gminną ul. Słowackiego w Legionowie wraz z infrastrukturą” zostało dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych robót budowlanych i inspektora nadzoru inwestorskiego.