Nadanie numeru PESEL dla obywatela Ukrainy / Надання номеру PESEL для громадян України
16 marca 2022

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące nadania numeru PESEL dla obywateli Ukraińskich.

1. Obywatel Ukrainy może złożyć wniosek o nadanie numeru PESEL w dowolny organie gminy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  2. Wniosek składa się osobiście w siedzibie organu gminy na piśmie utrwalonym w postaci papierowej
  3. W imieniu osoby nieposiadającej zdolności do czynności prawnych lub posiadającej ograniczona zdolność do czynności prawnej ubiegającej się o nadanie numeru PESEL składa jedno z rodziców, opiekun, kurator lub opiekun tymczasowy
  4. Do wniosku dołącza się 1 kolorową fotografię o wymiarach 35x45 mm, wykonaną na jednolitym jasnym tle, mającą dobrą ostrość oraz odwzorowującą naturalny kolor skóry obejmującą wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, pokazującą wyraźnie brwi, oczy - zwłaszcza źrenice, przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nie przesłoniętymi włosami z naturalnym wyrazem twarzy z zamkniętymi ustami bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami i odzwierciedlającą w sposób niebudzący uzasadnionych wątpliwości wizerunek twarzy osoby.
  5. Organ gminy potwierdza tożsamość na podstawie dokumentu podróży, Karty Polaka lub innego dokumentu ze zdjęciem umożliwiającego ustalenie tożsamości.

Miejsce załatwienia sprawy:

Urząd Miasta Legionowo - Wydział Spraw Obywatelskich
Legionowo ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, parter
(należy pobrać bilet z kolejkomatu)

Internetowa rezerwacja wizyty w systemie Bezkolejki.

Źródło: UM Legionowo