Legionowskie cheerleaderki zdobywają medale na Mistrzostwach Polski
17 kwietnia 2024
Legionowskie cheerleaderki zdobywają medale na Mistrzostwach Polski

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym pokazały dominację zawodniczek z naszego powiatu w tej dyscyplinie. Dziewczęta z Brothers Dance Studio z Legionowa, klubu będącego oficjalnym reprezentantem Powiatu Legionowskiego, wróciły stamtąd z workiem medali.

W miniony weekend, Hala Sportowa CAIIS w Grodzisku Mazowieckim gościła siódme Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym, które zgromadziły imponującą liczbę 3400 uczestników z 78 klubów cheerleaderskich z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło reprezentacji Legionowskiego Tanecznego Klubu Sportowego BDS CHEERLEADERS, które okazały się prawdziwymi gwiazdami tego wydarzenia. Sukcesami na tej imprezie pochwalić się mogą również dziewczęta innego legionowskiego klubu - Elite Cheerleaders Academy z Legionowa, o czym pisaliśmy wcześniej.

Pod opieką trenerów Marty Tolak i Klaudii Gołębiewskiej 71 zawodniczek z Brothers Dance Studio z Legionowa wzięło udział w trzydniowej rywalizacji, prezentując swoje umiejętności w różnych kategoriach: od duetów po konkurencje solowe. Ich wysiłki przyniosły znakomite rezultaty i dziewczęta zdobyły wiele cennych miejsc na podium.

Oto osiągnięcia zawodniczek z Brothers Dance Studio:

Mistrzynie Polski:

• BDS CHEER ONE - drużyna Freestyle Pom Junior Młodszy
  • Liwia Pielach & Natalia Mieszkowska - duet Freestyle Pom Junior Młodszy
  • Agata Krupko - Cheer Solo

Wicemistrzynie Polski:

• Aleksandra Kiszka - Cheer Solo
  • Andrea Paszkiewicz - Cheer Solo
  • BDS CHEER KIDS - drużyna Pom Dance Elite Dzieci
  • Hanna Adamkowska & Wanda Jończyk - duet Pom Dance Elite Junior Młodszy
  • Zofia Czarnecka & Agata Woźniszczuk - duet Pom Dance Premier Senior
  • Antonina Konopka - Cheer Solo

Pozostałe miejsca na podium:

• BDS CHEER ELITE - drużyna Pom Dance Elite Junior Młodszy (4. miejsce)
  • BDS CHEER GLOW - drużyna Pom Dance Premier Senior (4. miejsce)
  • Magdalena Terakowska & Milena Galicka - duet Pom Dance Elite Junior Młodszy (4. miejsce)
  • Lena Nowińska & Klara Gluza - duet Pom Dance Elite Junior Młodszy (4. miejsce)
  • BDS CHEER STARS - mini drużyna Freestyle Pom Youth (4. miejsce)
  • Michalina Lewak Jaśkowska & Julia Wierzchowska - duet Freestyle Pom Junior Młodszy (4. miejsce)
  • Martyna Suska & Antonina Konopka - duet Freestyle Pom Youth (4. miejsce)
  • Liliana Pastuszak - Cheer Solo (4. miejsce)

Te imponujące wyniki potwierdzają nie tylko talent, ale i ciężką pracę oraz zaangażowanie zawodniczek z Brothers Dance Studio. Pod opieką doświadczonych trenerów, Legionowskie Cheerleaderki prezentują się jako solidna siła na krajowej scenie cheerleadingu.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz ich trenerom, życząc dalszych sukcesów i osiągnięć na kolejnych zawodach. Dzięki ich wysiłkowi i pasji, Legionowo może być dumni z takich ambasadorów swojego sportowego ducha.