Święto nauki w pałacu
25 września 2023
Święto nauki w pałacu

Na terenie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego w Jabłonnie odbył się XXI Festiwal „Nauka z Pałacem w tle”. Przez cały weekend (23-24 września) na odwiedzających czekały atrakcje i nowinki ze świata wiedzy. Powiat Legionowski był współorganizatorem wydarzenia.

Impreza od lat świetnie łączy walory naukowe z dobrą zabawą. Oferta Festiwalu była bardzo zróżnicowana i każdy miał szansę odnaleźć dziedzinę, która interesuje go najbardziej, i poszerzyć wiedzę o nieznane dotąd zagadnienia. W czasie wykładów, prelekcji i warsztatów zostatały zaprezentowane różne zjawiska naukowe. W stoiskach partnerów można było sprawdzić, jak przeprowadza się doświadczenia, a także obejrzeć zarówno nowinki techniczne, jak i cofnąć się o całe wieki, dotykając historii. Nie zabrakło również prezentacji organizowanych przez szkoły, dla których Powiat jest organem prowadzącym. W stoisku Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema można było obejrzeć doświadczenia i eksperymenty biologiczno-chemiczne, a także zmierzyć się z matematycznymi zagadkami. Legionowska „Konopnicka” przyciągała warsztatami. „Laboratorium przyrodnicze”.

W ramach wydarzenia odbyły się także wernisaż wystawy oraz koncert w ramach cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”.