16 listopada 2016
Piękna i Bestia

autor: Powiat Legionowski, 3 listopada 2016
Spektakl teatralny, wystawiony przez uczniów i nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych Jagiellońska 69 w Legionowie. Przedstawienie można było obejrzeć podczas uroczystego podsumowania V Dni Osób Niepełnosprawnych Powiatu Legionowskiego i Miasta Legionowo, które odbyło się 3 listopada 2016 w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo. Niepełnosprawni aktorzy posługiwali się podczas spektaklu alternatywnymi metodami komunikacji (AAC), przy wsparciu swoich opiekunów i nauczycieli.
Wydarzenie było częścią szerzej zakrojonej akcji "Mówimy AAC", prowadzonej co roku przez PZSiPS w Legionowie w ramach ogólnopolskiej akcji ustanawiającej październik miesiącem AAC. Przedsięwzięcie propaguje wśród lokalnej społeczności wiedzę na temat alternatywnych metod komunikacji, przygotowując jednocześnie osoby w pełni sprawne do kontaktu i udzielania wsparcia osobom niemówiącym. Jest częścią cyklu wydarzeń, odbywających się na terenie powiatu legionowskiego, odczarowujących niepełnosprawność i integrujących środowisko osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością.