Sportowiec roku

MENU

Mariusz Wronowski sportowcem roku 2017

Już po raz piąty mieszkańcy w głosowaniu wybrali Sportowca Roku Powiatu Legionowskiego. Został nim Mariusz Wronowski, zdobywając ponad 1200 głosów. Podczas sesji rady Powiatu Legionowskiego 29 czerwca br., zwycięzcy oraz pozostałym laureatom, zostały wręczone nagrody.

Mariusz Wronowski jest jednym z najwaleczniejszych sportowców Powiatu Legionowskiego. Zmaga się nie tylko z rywalami, ale również chorobą. Niepełnosprawność nie przeszkadza mu osiągać najlepszych w Polsce wyników. Odnosi sukcesy również poza granicami kraju. Jak mówi, oddanie głosów właśnie na niego i zwycięstwo w plebiscycie na Sportowca Roku 2017 Powiatu Legionowskiego motywuje go jeszcze bardziej do dalszej pracy nad sobą i  wyznaczania nowych celów sportowych.

Wenecki maraton w 2017 r. zakończył ze złotym medalem. Zwyciężał w PZU Maratonie Warszawskim, PKO Półmaratonie Szczecińskim i warszawskim Biegu Erasmusa. Oprócz ścigania się w klasycznych imprezach ulicznych, Mariusz Wronowski podejmuje wyzwania uczestnicząc w konkurencjach ekstremalnych. Do takich z pewnością należy nasielski Wheelmageddon.

Zawsze jest nam miło informować o sukcesach Mariusza, ponieważ od ubiegłego roku reprezentuje on barwy Powiatu Legionowskiego.