Skład Zarządu Powiatu w Legionowie kadencji 2024-2029
MENU

Starosta Legionowski

Roman Smogorzewski

Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych: Studium Prawno-Samorządowego Polskiej Akademii Nauk i Psychologii Zarządzania Personelem na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 2000-2002 piastował stanowisko Starosty Legionowskiego, rok wcześniej stanowisko Wicestarosty, a w latach 2002-2024 pełnił funkcję Prezydenta Miasta Legionowo.

W latach 1994-1999 był radnym Rady Miejskiej. Pracę zawodową rozpoczynał od własnej działalności gospodarczej w latach 1996-1999, a współpracę samorządową od stanowiska dyrektora biura poselskiego posła Andrzeja Smirnowa.

Od urodzenia (1972 r.) mieszka w Legionowie. Ma żonę i syna, którzy, jak mówi, dają mu siłę do zmagań z codziennymi sprawami. W wolnych chwilach gra w tenisa, siatkówkę, pływa i jeździ na rowerze.

Wicestarosta Legionowski

Konrad Michalski

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie uzyskał tytuł mgr inż. systemów informatycznych.

Zawodowo od 2009 r. związany z administracją publiczną: Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (2009-2017), Ministerstwem Finansów (2017) i Ministerstwem Obrony Narodowej (2018), gdzie zajmował się bezpieczeństwem i infrastrukturą sieci informatycznych oraz wdrażaniem systemu i procedur obsługi użytkownika końcowego (w Inspektoracie Informatyki podległym MON).

Działacz społeczny i samorządowiec, radny Rady Miasta Legionowo w latach 2010-2014, współpracownik senatora RP prof. Jana Żaryna. Członek Zarządu Okręgowego PiS w Warszawie i we wszystkich powiatach podwarszawskich.

 

Członek Zarządu Powiatu w Legionowie

Marcin Fabisiak

Magister pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Pedagogicznym. Doświadczony samorządowiec. W latach 2010-2024, radny Gminy Wieliszew, a od 2012 do 2024 roku przewodniczący Rady Gminy Wieliszew.

Zainteresowania: podróże, sport, muzyka, polityka i kuchnie świata.

 

 

Członek Zarządu Powiatu w Legionowie

Sylwia Krzyżanowska-Grabiec

 

 

 

 

 

 

Członek Zarządu Powiatu w Legionowie

Artur Stankiewicz

Z wykształcenia dziennikarz, z wyboru samorządowiec i działacz społeczny. Lokalny patriota. Prezes Fundacji 304.PL

Obecnie uwagę koncentruje na zagadnieniach dotyczących opieki społecznej. 
Zainteresowania: polityka, historia,  public relations.