Boisko na Targowej uroczyście otwarte
18 kwietnia 2018
Boisko na Targowej uroczyście otwarte

Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie wreszcie może pochwalić się nowoczesnym boiskiem sportowym. Uroczystego otwarcia inwestycji, sfinansowanej przez Powiat Legionowski i Miasto Legionowo, dokonali samorządowcy oraz uczniowie.                                                      

Powiat Legionowski sukcesywnie modernizuje szkołę przy Targowej. Budowa boiska sportowego to kolejna inwestycja realizowana w tej placówce, ale nie będzie przesadą stwierdzenie, że najbardziej wyczekiwana. Do tej pory uczniowie musieli zadowolić się niewielką salką gimnastyczną połączoną z siłownią oraz korzystaniem z obiektów zewnętrznych, na lekcje wychowania fizycznego udając się do Spektrum Sportu lub Areny, co było kłopotliwe i czasochłonne. Nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt był potrzebny i Powiat, jako organ prowadzący dla PZSP w Legionowie, na tę potrzebę zareagował i odpowiedział. Z boiska społeczność szkolna korzysta już od miesiąca, a 12 kwietnia br. dokonano jego uroczystego otwarcia z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i społeczności szkolnej. – To dla nas ważny dzień. Koszt budowy boiska zamknął się w kwocie 900 tys. złotych, z których 265 tys. zł wyłożyło Miasto Legionowo, a reszta pochodziła ze środków Powiatu Legionowskiego.

 

boisko wstega

Zwyczajowego przecięcia wstęgi podczas otwarcia boiska dokonali (od lewej): radny Rady Powiatu Marek Mazur, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Serock Józef Zając, radny Rady Miasta w Legionowie Kazimierz Zieliński, przewodniczący Rady Gminy w Wieliszewie Marcin Fabisiak, Przewodniczący Rady Miasta w Legionowie Janusz Klejment, starosta Robert Wróbel, dyrektor PZSP w Legionowie Dorota Kurowska, wicestarosta Jerzy Zaborowski, członek zarządu Powiatu Michał Kobrzyński, uczniowie PZSP – Michał i Julia oraz radny Rady Powiatu Stanisław Kraszewski

 

Mecz na start
Po tradycyjnym przecięciu wstęgi i przemówieniach okolicznościowych, które wygłosili starosta Robert Wróbel, przewodniczący Rady Miejskiej w Legionowie Janusz Klejment oraz dyrektor PZSP Dorota Kurowska, przyszedł czas na oficjalny test boiska. Rozegrano towarzyski mecz w siatkówkę, podczas którego drużyna uczniów i nauczycieli podjęła reprezentację Starostwa Powiatowego w Legionowie i legionowskiego Urzędu Miasta. Po ustalonych trzech setach zwycięstwo należało się gospodarzom, ale oba zespoły miały apetyt na więcej wrażeń i wspólnej gry, zwłaszcza, że nowy obiekt sprawdzał się znakomicie. Czwarty set należał do samorządowców i tym samym mecz zakończył się remisem.

 

boisko mecz

Podczas towarzyskiego meczu siatkówki rozegranego pomiędzy drużynami uczniów i nauczycieli oraz starostwa i urzędu miasta zespół samorządowców dawał z siebie wszystko

 

Wielofunkcyjne i nowoczesne
Nowopowstały obiekt sportowy podobny jest do wybudowanego w 2016 roku boiska sportowego przy Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie. Wyposażony został w bramki do piłki ręcznej, kosze oraz osprzęt do siatkówki. Nawierzchnia to wstrzymała i nowoczesna pianka poliuretanowa typu sandwich. Ponadto w ramach inwestycji wykonano także wiatę na rowery, osłonę śmietnikową, oświetlenie i monitoring. Obiekt zyskał nowe ogrodzenie od strony ulic Targowej i Kolejowej. Zadbano o zieleń oraz postawiono ławki.

Budowa boiska sportowego to kolejna po termomodernizacji budynku oraz wymianie instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej, inwestycja Powiatu Legionowskiego w szkole przy Targowej. Placówka zmienia się i jest coraz nowocześniejsza. Nie tylko ze względu na nową infrastrukturę i przeprowadzoną modernizację, ale także z uwagi na oferowane kierunki kształcenia, które dostosowywane są do potrzeb rynku pracy i pozwalają absolwentom na szybkie znalezienie zatrudnienia w zawodzie.

Młodzież zyskała wielofunkcyjną i spełniającą wysokie standardy przestrzeń do aktywności sportowej. Ten nowoczesny obiekt posłuży nie tylko do prowadzenia lekcji wf-u, podczas których nauczyciele będą mogli w pełni wykorzystać swoje umiejętności i pomysły, ale także może być areną sportowych zmagań podczas zawodów oraz służyć mieszkańcom w godzinach pozalekcyjnych.