Zdjęcie: w centralnym punkcie mężczyzna w garniturze oddaje hołd przy obelisku pamiątkowym znajdującym się w Parku im. NSZZ „Solidarność” w Legionowie. W tle pięciu mężczyzn, uczestników uroczystości.
31 sierpnia 2024
„Solidarność” w pamięci

30 sierpnia, w przededniu Dnia Solidarności i Wolności upamiętniającego podpisanie w 1980 roku porozumień sierpniowych, w efekcie których utworzono Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”, delegacje władz samorządowych, organizacji i instytucji uczestniczyły we mszy świętej odprawionej w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie oraz złożyły kwiaty przy obelisku pamiątkowym znajdującym się w Parku im. NSZZ „Solidarność” w Legionowie. Powiat Legionowski reprezentował wicestarosta Konrad Michalski.

Dzień Solidarności i Wolności upamiętnia historyczny zryw Polaków do wolności i niepodległości, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej.