60 lat Jeziora Zegrzyńskiego - Święto Gminy Nieporęt
31 maja 2023
60 lat Jeziora Zegrzyńskiego - Święto Gminy Nieporęt

Uroczystości z okazji 60. rocznicy powstania Jeziora Zegrzyńskiego w Nieporęcie odbędą się 3 czerwca na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa.

Rozpocznie je konferencja z udziałem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Podczas wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne z udziałem wielu znakomitych gości, w tym wybitnych sportowców.

W ramach obchodów będzie można obejrzeć także plenerową wystawę fotograficzną prezentującą archiwalne i współczesne zdjęcia Jeziora.

Po południu odbędzie się Święto Gminy Nieporęt. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdą się konkursy tematyczne z nagrodami, występy lokalnych zespołów amatorskich oraz uczniów gminnych szkół podstawowych i przedszkoli. Zostaną wręczone na scenie nagrody dla uczestników organizowanych przez gminę konkursów.

Ochotnicza Straż Pożarna zaprezentuje swoje możliwości podczas pokazu z udziałem sprzętu gaśniczego. Na najmłodszych czekać będzie wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami, w którym znajdzie się m.in.: park dmuchańców i staw z łódkami. Liczne stoiska gastronomiczne, festiwal food tracków, w tym także namiot sołtysów Gminy Nieporęt, zapewnią wszystkim przekąski. Będzie też grochówka serwowana przez Wójta Gminy Nieporęt.

W trakcie święta będzie można obejrzeć także pokazy jazdy na deskorolce, hulajnodze wyczynowej na nieporęckim skateparku oraz przejechać się po terenie kompleksu elektryczną kolejką. Dużą atrakcją wydarzenia będzie rejs statkiem po Jeziorze Zegrzyńskim. Bilety na rejs będzie można zdobyć biorąc udział w konkursach.

Tego dnia odbędą się zawody również sportowe:

- Gminne Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Nieporęt
- Turniej Mini Siatkówki Plażowej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2008-2013 o Puchar Wójta Gminy Nieporęt
- Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nieporęt

Szkoła windsurfingu Lsurf.pl udzieli nieodpłatnych lekcji windsurfingu i supa.

Szczegóły i regulaminy: https://www.nieporet.pl/do-wyroznienia/60765/60765/

Uczestnicy wydarzenia będą mogli  posłuchać koncertu szant, a także występu zespołu Brass Federacja oraz gwiazdy wieczoru – grupy Pectus. Imprezę zakończy pokaz laserowy.