Bądź niebieski dla autyzmu
29 marca 2021
Bądź niebieski dla autyzmu

Zbliża się kwiecień, obchodzony na całym świecie jako „Miesiąc wiedzy na temat autyzmu”. W związku z tym Organizatorzy X Dni Osób Niepełnosprawnych 2021 Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego zapraszają do udziału w akcji "Razem dla autyzmu", organizowanej z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, obchodzonego 2 kwietnia.

2 kwietnia załóżmy niebieski element garderoby - symbol solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm. Podświetlmy budynki  na kolor niebieski.

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie, włączając się w działania propagujące wiedzę o autyzmie, w ramach cyklu KINO OTWARTE online pokaże 16 kwietnia 2021 r. o godz. 20.00 film związany z tematyką autyzmu.

Zachęcamy do przygotowania własnych akcji, do organizacji działań edukacyjnych, szczególnie w szkołach i przedszkolach, które pozwolą budować wśród dzieci i młodzieży postawę otwartą na inność i uwrażliwią na odmienność osób z autyzmem.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatym kalendarzem imprez w ramach obchodów X Dni Osób Niepełnosprawnych 2021 Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego https://powiat-legionowski.pl/dla-mieszkancow/dni-osob-niepelnosprawnych/x-dni-osob-niepelnosprawnych

Kampanie społeczne na rzecz zwiększenia poziomu świadomości społecznej dotyczącej problemu autyzmu można znaleźć na stronie Fundacji JiM https://jim.org/ oraz na stronie Fundacji SYNAPSIS www.synapsis.org.pl