Bezpiecznie przez jezdnię
2 sierpnia 2023
Bezpiecznie przez jezdnię

W postępowaniu przetargowym Powiat Legionowski wyłonił wykonawcę przebudowy i rozbudowy przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1810W - ul. Wolska w Stanisławowie Drugim.  27 lipca 2023 podpisana została umowa z firmą ZIEMBUD ze Starych Pieścirogów. Wartość zadania to 186 960,00 zł.

Na wysokości Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie – Filia w Stanisławowie Drugim powstanie wyniesione przejście dla pieszych z betonowej kostki brukowej. Przed i za przejściem położona zostanie nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego na długości 12,5 m. W ramach inwestycji zaplanowano również remont chodnika po północnej stronie jezdni oraz położenie chodnika po stronie południowej wraz z budową jednego zjazdu indywidualnego. Wykonane zostanie również odwodnienie liniowe. Dla lepszej widoczności po zmroku przejście będzie doświetlone lampami typu LED.

Od momentu wprowadzenia na plac budowy wykonawca będzie miał sześć tygodni na zakończenie zaplanowanych w kontrakcie robót.