Dodatkowe środki na zdrowie i edukację
21 czerwca 2023
Dodatkowe środki na zdrowie i edukację

Ponad 176 tys. zł dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego otrzymał Powiat Legionowski w ramach programu „Mazowsze dla Zdrowia Kobiety 2023” na realizację dwóch programów zdrowotnych. Już wkrótce mieszkanki powiatu będą mogły bezpłatnie zaszczepić się przeciwko wirusom HPV, będącym przyczyną raka szyjki macicy, oraz wykonać badania krwi w kierunku chorób tarczycy.

Ponadto przedstawiciele powiatu podpisali także z Samorządem Województwa umowę o dofinansowanie zadania pn. "Projekt i budowa budynku na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym w Gminie Nieporęt" w wysokości 300 tysięcy złotych w ramach Instrumentu  wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Środki zostaną przeznaczane zakup wyposażenia dla nowej szkoły.

Obie umowy starosta Sylwester Sokolnicki i wicestarosta Konrad Michalski podpisali dziś w Wiązownie.