Droga 1821W z dofinansowaniem
21 lutego 2022
Droga 1821W z dofinansowaniem

Powiat pozyskał środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację inwestycji związanej z przebudową drogi powiatowej nr 1821W w gminie Serock, w Zalesiu Borowym. Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości 4 030 135,92 zł, czyli 70% wartości zadania wg kosztorysu inwestorskiego.

Droga 1821W łączy powiaty legionowski i pułtuski. Planowana przebudowa obejmie blisko trzykilometrowy odcinek. Jezdnia zostanie wzmocniona i poszerzona do 6 m. Projekt zakłada również budowę poboczy, przebudowę zjazdów, zmianę geometrii skrzyżowań.  Na wysokości przystanku w Zalesiu Borowym zostanie wykonany chodnik z kostki brukowej o długości 40 m i szerokości 2 m z poszerzeniem w rejonie peronu autobusowego. Odnowione zostanie oznakowanie poziome oraz pionowe.