Dzieje się na Wolskiej
22 lipca 2021
Dzieje się na Wolskiej

Trwają prace przy realizacji największej tegorocznej inwestycji drogowej Powiatu Legionowskiego - przebudowie ponad dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej 1810W w gminie Nieporęt.

W ramach inwestycji w ciągu ul. Wolskiej i Akacjowej, od skrzyżowania z ul. Gajową w Woli Aleksandra do skrzyżowania z ul. Kościelną w Kątach Węgierskich, etapami wymieniana jest nawierzchnia jezdni, budowane są zjazdy do posesji i chodniki oraz odwodnienie. Częściowo wykonano dotąd roboty ziemne, rozbiórkę chodników i zjazdów, wykarczowano drzewa. Ułożono nowe krawężniki betonowe, chodnik oraz zjazdy z kostki brukowej, wykonano podbudowę pod nawierzchnię bitumiczną. Koszt dotychczas zrealizowanych prac to 1 407 600,66 zł. Natomiast wartość całej inwestycji zamknie się w kwocie 4 692 966,42 zł. Zadanie zostanie zrealizowane ze środków Powiatu przy wsparciu finansowym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które wyniesie 1 101 150,00 zł.

Wykonawca zrealizował już blisko jedną trzecią z zakładanych prac. W pierwszym tygodniu lipca nastąpił odbiór częściowy realizowanego zadania