Dzień Ratownictwa Medycznego
13 października 2023
Dzień Ratownictwa Medycznego

Dziś obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego, ustanowiony ustawą z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Celem tego święta jest przede wszystkim podkreślenie szczególnej roli ratowników medycznych oraz podziękowanie wszystkim osobom, które każdego dnia biorą udział w ratowaniu życia ludzkiego.

W powiecie legionowskim działa pięć zespołów ratownictwa medycznego (cztery w zakresie podstawowym i jeden specjalistyczny) , które stacjonują w miejscach wyczekiwania w Legionowie, Serocku, Jabłonnie i Zegrzu. W 2022 r. było 10 771 wezwań, a do końca września 2023 r. było ich 7 860.

Poniżej życzenia Starosty Legionowskiego Sylwestra Sokolnickiego.

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego wszystkim pracownikom Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz osobom profesjonalnie wyszkolonym, gotowym nieść pomoc ludziom, których zdrowie i życie jest zagrożone, życzę wszelkiego dobra. Niech Wasza ciężka, ofiarna, wymagająca ogromnego poświęcenia służba  daje  Wam  ogrom  satysfakcji.  Jako Starosta Legionowski pragnę w imieniu Samorządu Powiatu wyrazić wdzięczność. Myślę, że  do tych podziękowań dołączają się wszyscy nasi mieszkańcy. Wielu z nich w chwili zagrożenia zdrowia i życia mogło liczyć na Waszą profesjonalną pomoc. Oby w przypadku każdej koniecznej interwencji zarówno pacjent, jak i  ratownik  zawsze  wracali  do  domu zdrowi.

fot. designed by pikisuperstar - Freepik.com