Dzień Strażaka
4 maja 2021
Dzień Strażaka

Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto strażaków obchodzone 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana – patrona tej służby. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2014 r. w tym dniu obchodzimy również Święto Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej.

Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki wraz z Zarządem Powiatu w Legionowie składają życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.

 

  Szanowni Państwo, Międzynarodowy Dzień Strażaka jest okazją do złożenia podziękowań dla wszystkich Druhów i Druhen za rzetelną i pełną poświęcenia służbę zarówno zawodową, jak i ochotniczą.  Podziwiam Wasze zaangażowanie w bezkompromisowe ratowanie ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Dziękuję za poczucie bezpieczeństwa, które mieszkańcy naszego powiatu od Was otrzymują.  Życzę satysfakcji z pracy, dużo siły, energii i zdrowia, a przede wszystkim szczęśliwych powrotów z akcji. Wyrazy uznania i szacunku składam również rodzinom i najbliższym strażaków, którzy są oparciem dla pełniących służbę funkcjonariuszy.   W dniu dzisiejszego Święta nie sposób pominąć uczniów działających w Dziecięcych i Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Niech Wasza pasja w przyszłości stanie się dumną służbą w szeregach zawodowej lub ochotniczej Straży Pożarnej.

Pliki do pobrania: