Zdjęcie z koncerty w sali Pałacu w Jabłonnie. Stylowe wnętrze. Na pierwszym planie stoją dwie kobiety w długich spódnicach, ta po lewej trzyma wiolaczele. W tle rollupy z informacjami o patronach wydarzenia. Po prawej stoi czarny fortepian.
22 sierpnia 2024
Festiwalowy hołd

Trwa VIII Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego. Jeden z koncertów odbył się 18 sierpnia w jabłonowskim pałacu. Współorganizatorem Festiwalu jest tradycyjnie Powiat Legionowski.

Koncert „Cello tribute to Piotr Janowski”, będący hołdem dla fenomenalnego skrzypka i mieszkańca Nieporętu, zagrały pianistka Joanna Maklakiewicz i wiolonczelistka Anna Wróbel. W programie znalazły się utwory wybrane przez artystki ze względu na ich związek z Piotrem Janowskim. Były to Wiosna op. 34 nr 2 Edvarda Griega, Sonata A-dur na wiolonczelę i fortepian Césara Francka, Duo na skrzypce i fortepian op. 18 (oprac. na wiolonczelę Andrzej Wróbel) Józefa Nowakowskiego oraz Hora staccato Grigoraşa Dinicu.

Zapraszamy na kolejne koncerty w ramach Festiwalu, które odbędą się 1 września o godz. 13.00 w Wieliszewie (w kościele pw. Przemienienia Pańskiego) i 8 września o godz. 10.00 w Serocku (koncert dla dzieci w Centrum Kultury i Czytelnictwa). Wstęp wolny.