Grali w planszówki
4 kwietnia 2022
Grali w planszówki

Po pandemicznej przerwie miłośnicy planszówek po raz kolejny spotkali się w legionowskiej Poczytalni. „Planszowisko”, zorganizowane przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie, odbyło się 2 kwietnia.

W ofercie znalazły się gry o różnych stopniach trudności, dla młodszych i starszych. Uczestnicy wydarzenia mieli w czym wybierać. Pomyślano także o graczach z Ukrainy – Na tę imprezę zaprosiliśmy również gości z Ukrainy, przygotowując dla nich specjalną propozycję. Mamy grę po ukraińsku oraz gry wolne od barier językowych – mówi Ewa Listkowska, dyrektor Powiatowej Instytucji Kultury.

Podczas „Planszowiska” zaprezentowano także grę wydaną przez Powiat Legionowski w ramach projektu „Ryby mają głos – promocja tradycji rybackich i akwakultury w regionie Jeziora Zegrzyńskiego”, realizowanego z udziałem środków z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Gra zawiera dwie plansze, co pozwala na konkurowanie w dwóch różnych rozgrywkach. Pierwsza – „Rybacy i Flisacy” – nawiązuje do czasu sprzed utworzenia Jeziora Zegrzyńskiego, ukazując region w okresie przedwojennym. Po Narwi pływało wtedy wiele flisackich tratw i rybackich łodzi. Uczestnicy gry wcielają się w rolę flisaków i rybaków. Zadaniem pierwszym jest przetransportowanie cennych towarów. Drugie wyzwanie polega na złowieniu jak największej liczby ryb. To samo zadanie czeka uczestników rozgrywki „Rybowisko. Co połknie haczyk?”, jednak połów odbywa się na wodach Jeziora Zegrzyńskiego już po jego utworzeniu. Tutaj dodatkowym utrudnieniem są często niesprzyjające wiatry. Uczestnik otrzymuje dodatkowe punkty za złowienie ryb unikatowych.

Kolejne „Planszowisko” jest już planach.