Jubileusz 30-lecia utworzenia Straży Miejskiej w Serocku
31 sierpnia 2023
Jubileusz 30-lecia utworzenia Straży Miejskiej w Serocku

29 sierpnia 2023 roku przypadał jubileusz 30-lecia utworzenia Straży Miejskiej w Serocku. Z tej okazji na sali widowiskowej w Centrum Kultury i Czytelnictwa odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych medali funkcjonariuszom Straży Miejskiej.

W wydarzeniu wzięli udział burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski, a także jego zastępca Marek Bąbolski, przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Rosiński i komendant Straży Miejskiej w Serocku  Adam Krzemiński. Wśród gości znaleźli się m. in. nadkom. Andrzej Pijanowski, komendant Powiatowy Policji w Legionowie, asp. szt. Andrzej Janecki, komendant Komisariatu Policji w Serocku, bryg.Tomasz Wołoszyn, naczelnik Wydziału Operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie

Po uroczystym apelu i przemówieniach nastąpiło wręczenie aktów mianowania na wyższe stanowiska służbowe strażnikom Straży Miejskiej w Serocku. Otrzymali je: Bogdan Dytniak, Zbigniew Wiewióra, Andrzej Mieciek, Krzysztof Malinowski,  Mariusz Kochański, Paweł Krawczyk i Jarosław Malik. Burmistrz wręczył także wyróżnienia komendantowi Straży Miejskiej w Serocku Adamowi Krzemińskiemu oraz zastępcy Komendanta Straży Miejskiej w Serocku Dariuszowi Urbaniakowi, którzy otrzymali pamiątkowe medale okolicznościowe.

Źródło: UMiG Serock