Kameralne koncerty w powiecie
21 sierpnia 2023
Kameralne koncerty w powiecie

Trwa VII Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego, który wystartował 15 sierpnia w Nieporęcie koncertem z okazji 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Powiat Legionowski jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia.

Za nami już dwa z siedmiu zaplanowanych koncertów. Podczas pierwszego z nich pt. „Muzyczne przeboje lat 20. XX w. Koncert z okazji 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej” wystąpili Agnieszka Cypryk – skrzypce, Ryszard Borowski – flet, Rafał Grząka – akordeon i Paweł Pańta – kontrabas. Artyści wykonali m. in. utwory Ignacego Jana Paderewskiego, pieśni narodowe, piosenki przedwojenne i znane piosenki z przedwojennych filmów.
Z kolei 20 sierpnia w Chotomowie zebrani wysłuchali koncertu „Historie strunami i smyczkiem pisane” w wykonaniu Patrycji Szymańskiej – skrzypce i Adama Wocha – gitara. W programie koncertu znalazły się m in. kompozycje następujących twórców: Niccolò Paganini (1782- 1840) – Cantabile D- dur, Astor Piazzolla – „Libertango” i Vittorio Monti (1868-1922) – Czardasz.

Serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty. Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego to ważne wydarzenie, które od 2014 roku odbywa się na naszym terenie, z roku na rok zyskując coraz większe uznanie i zainteresowanie zarówno ze strony mieszkańców naszego powiatu, gości, jak i turystów.

Harmonogram koncertów:

Wieliszew
27 sierpnia 2023 r., godz. 12.45
Parafia Przemienienia Pańskiego,
ul. Modlińska 58
"Głos i organy"

Wieliszew
3 września 2023 r., godz. 12.00
Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona,
ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 1
„W korcu maku. Jedyny taki duet”

Jabłonna