Kulturalnie na dworcu
22 maja 2023
Kulturalnie na dworcu

Kiermasz rękodzieła ludowego oraz warsztaty ukraińskiego haftu pod hasłem „Na skrzyżowaniu kulturowych szlaków” zorganizowano 21 maja w legionowskim Centrum Komunikacyjnym.

Organizatorzy, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie oraz Poczytalnia Legionowo, zaprosili mieszkańców powiatu do hali dworca w Legionowie na spotkanie z polskimi i ukraińskimi rękodzielnikami, którzy prezentowali rękodzieło inspirowane kulturą ludową obu państw. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie odbyły się warsztaty haftu ukraińskiego, które prowadzone były przez ukraińską artystkę Orestę Kinash. Popołudnie wzbogacił wystąp zespołu Dwa Kolory. Muzycy zaprezentowali zebranym różnorodność polskiego, ukraińskiego oraz białoruskiego folkloru.

Wydarzenie było okazją do przypomnienia o prowadzonej przez PIK akcji „Niezapominajka dla Ukrainy”. Kwiaty sadzone w przestrzeni publicznej mają upamiętnić poległych w obronie Ukrainy bohaterów i ofiary toczącej się za naszą granicą wojny.