Liderzy rynku pracy wyróżnieni
28 lutego 2023
Liderzy rynku pracy wyróżnieni

Podczas lutowej sesji Rady Powiatu przedsiębiorcy z naszego terenu otrzymali podziękowania za działalność na rzecz lokalnego rynku pracy oraz wkład w rozwój gospodarczy i społeczny regionu.

Legionowscy Liderzy Rynku Pracy to firmy i instytucje, które wspierając powiatowy samorząd w zakresie dotyczącym rynku pracy i aktywizacji osób bezrobotnych, promując innowacyjność, prowadząc szeroko zakrojoną działalność społeczną i edukacyjną oraz umożliwiając mieszkańcom powiatu praktyczną naukę zawodu, aktywnie przyczyniają się do szeroko pojętego rozwoju na naszym terenie. Za tę działalność i współpracę przedstawiciele ponad 30 podmiotów otrzymali podziękowania z rąk starosty legionowskiego Sylwestra Sokolnickiego oraz przewodniczącego rady Powiatu Leszka Smuniewskiego, a także dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie Elżbiety Szczepańskiej, prezesa Powiatowej Izby Gospodarczej Kazimierza Kurnickiego oraz Stefana Marciniaka, starszego cechu w Powiatowym Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości. - Wspólnota lokalna, jaką jest samorząd powiatowy, nie mogłaby harmonijnie rozwijać się, gdyby nie wspólna tożsamość i zaangażowanie jej członków. Lokalna społeczność to nie tylko poszczególni mieszkańcy, ale też podmioty gospodarcze, które poprzez swoje działania kreują rzeczywistość gospodarczą, w tym w szczególności lokalny rynek pracy, i mają wpływ na jakość życia współobywateli. Prowadzenie biznesu z wrażliwością na potrzeby lokalnej społeczności to ogromna wartość i wzór do naśladowania dla każdego podmiotu gospodarczego. Podziękowaliśmy przedsiębiorcom, którzy każdego dnia dowodzą, że w biznesie liczy się nie tylko zysk, ale również wartości takie jak wsparcie, współpraca i odpowiedzialność – mówi starosta legionowski Sylwester Sokolnicki.