Lodowa Arena już szczepi
14 maja 2021
Lodowa Arena już szczepi

Punkt Szczepień Powszechnych w legionowskiej Lodowej Arenie uruchomiono 13 maja. To, ile osób zostanie tu zaszczepionych, zależy od dostaw szczepionek. Organizatorzy deklarują, że punkt może działać pięć dni w tygodniu, szczepiąc codziennie 300-500 pacjentów.

Aby przyspieszyć tempo szczepień przeciwko COVID-19, administracja rządowa zaapelowała do samorządów o tworzenie Punktów Szczepień Powszechnych. Na ten apel odpowiedziało Miasto Legionowo, które we współpracy z podległym Powiatowi Legionowskiemu Zespołem Opieki Zdrowotnej „Legionowo” taki punkt zorganizowało w Lodowej Arenie. Można tu zaszczepić dziennie kilkaset osób, ale ich liczba jest uzależniona od liczby dawek preparatu przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych w ramach systemu dystrybucji szczepionek. Obecnie dostawy pozwalają na wykonywanie szczepień raz w tygodniu.

Na szczepienie mogą zapisać się osoby z aktywnymi e-skierowaniami. Wraz ze wzrostem dostępności szczepionek oraz terminów szczepień możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu. Na szczepienie w Lodowej Arenie zapisać można się dzwoniąc na specjalnie do tego celu przeznaczony numer telefonu 22 766 45 22 (codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00). Ponadto zapisać można się przez infolinię 989, poprzez SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333, a także przez Internetowe Konto Pacjenta. W punkcie najlepiej pojawić się z już wypełnionym kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego, który można pobrać w Internecie.

 

Fot. UM Legionowo