Matura w liczbach
11 lipca 2023
Matura w liczbach

Znane są już wyniki tegorocznych matur. Sprawdzamy, jak poradzili sobie maturzyści w szkołach, dla których Powiat Legionowski jest organem prowadzącym.

W ramach maturalnych zmagań należało przystąpić do egzaminów z trzech przedmiotów w formie podstawowej (język polski, matematyka, język obcy) i zdać je na minimum 30%, a także do jednego przedmiotu w formie rozszerzonej. W tym przypadku nie obowiązywał tzw. próg zdawalności.

W szkołach, dla których Powiat Legionowski jest organem prowadzącym egzamin dojrzałości zdawało 320 uczniów, a w pierwszym terminie zdało go 282, czyli 88,12%. Najlepiej poradzili sobie maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, gdzie wskaźniki zdawalności wyniosły odpowiednio 97,14% i 95,98%. Wskaźniki zdawalności w Powiatowym Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku i Powiatowym Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie wyniosły odpowiednio 70,21 % i 63,41 %.

Jeśli chodzi o licea, to wskaźnik zdawalności w powiatowych szkołach w porównaniu do szkół warszawskich jest o 2,29% wyższy i o 5,02% wyższy niż w skali kraju. W przypadku techników wskaźnik zdawalności w naszych placówkach wyniósł 67,04%, co oznacza, że jest poniżej średniej dla Warszawy i kraju (odpowiednio 78,07% i 74,6%).

Tegoroczne egzaminy maturalne uczniowie ocenili jako dość trudne. Ci, którym się nie powiodło, mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego 21 i 22 sierpnia lub w maju przyszłego roku, jeśli nie zdali z więcej niż jednego przedmiotu.

Fot. LO im. S. Lema w Stanisławowie Pierwszym