Mobilne punkty szczepień ruszają w majówkę
30 kwietnia 2021
Mobilne punkty szczepień ruszają w majówkę

Każdy w wieku 36+, kto ma wystawione skierowanie na szczepienie przeciw Sars-CoV-2, będzie mógł zaszczepić się bez wcześniejszego zapisu już w nadchodzący weekend. W miastach wojewódzkich ruszają mobilne punkty informacyjne i szczepień – jeden z nich zorganizuje i prowadzić będzie powiatowa spółka medyczna ZOZ „Legionowo” Sp. z o.o.

ZOZ „Legionowo” będzie szczepić mieszkańców Mazowsza w punkcie zorganizowanym w specjalnym kontenerze przy Placu Bankowym 3/5 w Warszawie koło siedziby Urzędu Wojewódzkiego. Każda osoba, która ukończyła 36 lat i ma wystawione e-skierowanie na szczepienie może zgłosić się do takiego punktu bez wcześniejszego zapisu. Po kwalifikacji otrzyma jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Punkt będzie czynny w dniach 1-3 maja w godzinach 10:00-18:00.

Wszyscy 30-latkowie lub starsi, którzy wypełnili formularz, zgłaszając chęć zaszczepienia się w pierwszym kwartale tego roku, mają aktywne e-skierowanie. Pozostałe osoby mają wystawione takie skierowanie zgodnie z harmonogramem szczepień:

29 kwietnia – roczniki 1980 i starsze,
30 kwietnia – roczniki 1982-1983,
1 maja – roczniki 1984-1985,
3 maja – roczniki 1986-1987.

Osoby, których rocznik znajduje się w harmonogramie, automatycznie otrzymały e-skierowanie. Mogą więc wybrać się na szczepienie bez koniecznej rezerwacji terminu. Logując się Profilem Zaufanym na stronie www.pacjent.gov.pl, można sprawdzić aktywność e-skierowania. Więcej informacji na temat szczepień znaleźć można na www.gov.pl/szczepimysie.

Po majówce mobilne punkty szczepień ruszą do powiatów. Dzięki współpracy ZOZ „Legionowo” z Wojewodą Mazowieckim przy akcji szczepień mobilnych jeden z nich trafi do powiatu legionowskiego i zostanie zlokalizowany przy legionowskiej przychodni przy ul. Sowińskiego 4, czyli popularnej „jedynce” nazywanej też „przychodnią na górce”.

Więcej o charakterystyce szczepionki firmy Johnson & Johnson można przeczytać tutaj: charakterystyka szczepionki Johnson & Johnson

Źródła: www.gov.pl, pulsmedycyny.pl

Fot. Freepik.com