Nabór wniosków na środki PFRON
6 czerwca 2023
Nabór wniosków na środki PFRON

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie zaprasza do składania wniosków o przyznanie osobie niepełnosprawnej jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo działalności w formie spółdzielni socjalnej mieszkańców Powiatu Legionowskiego w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioski są przyjmowane od 4 maja 2023 r. do wyczerpania limitu środków.

Środki na podjęcie działalności gospodarczej zostaną przyznane osobie niepełnosprawnej, posiadającej aktualne orzeczenie stwierdzające stopień niepełnosprawności, zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy w  Legionowie, jako bezrobotna lub poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu.

Wnioski są przyjmowane od 4 maja 2023 r. do wyczerpania limitu środków.

Osoba niepełnosprawna może otrzymać ze środków PFRON jednorazowo środki w wysokości:
➢ nie wyższej niż sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia, w przypadku zobowiązania
do prowadzenia działalności gospodarczej, rolniczej lub członkostwa w spółdzielni socjalnej
nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy,

➢ wynoszącej od sześciokrotności do piętnastokrotności przeciętnego wynagrodzenia,
w przypadku zobowiązania do prowadzenia działalności gospodarczej, rolniczej
lub członkostwa w spółdzielni socjalnej nieprzerwanie przez okres co najmniej 24 miesięcy, pod warunkiem nie otrzymania bezzwrotnych środków publicznych przeznaczonych na ten cel.

W dyspozycji Urzędu znajduje się 160.000 zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przeznaczonych na rehabilitację zawodową.

Przed przystąpieniem do naboru należy:

- zapoznać się z regulaminem przyznawania osobie niepełnosprawnej jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo działalności w formie spółdzielni socjalnej, obowiązującym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legionowie, celem prawidłowego wypełnienia wniosku,

- skontaktować się z doradcą zawodowym w celu odbycia rozmowy dotyczącej oceny proponowanego przedsięwzięcia - p. Adriana Ptaszyńska, tel. 22 764 03 00.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: 22 764 03 11.

Dokumenty są dostępne pod adresem strony internetowej: https://legionowo.praca.gov.pl/-/20825081-rozpoczecie-naboru-wnioskow-o-przyznanie-osobie-niepelnosprawnej-jednorazowych-srodkow-na-podjecie-dzialalnosci-gospodarczej-rolniczej-albo-d

Wnioski o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć:
- osobiście w sekretariacie Urzędu,
- wysłać pocztą tradycyjną na adres Urzędu,
- pozostawić w skrzynce podawczej przy informacji w budynku Starostwa.