Najlepsza na Mazowszu
6 grudnia 2021
Najlepsza na Mazowszu

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema  w Stanisławowie Pierwszym Kateryna Demkiv  została laureatką XIX Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego Jednego Poety - Przegląd twórczości Urszuli Kozioł, którego organizatorem był Dom Kultury „Kolorowa” Ośrodka Kultury „Arsus” w Dzielnice Ursus w Warszawie.

Celem konkursu było bliższe poznanie twórczości wybranego, współczesnego poety. Konkurs miał charakter otwarty i kierowany był do młodzieży i dorosłych z województwa mazowieckiego. Od początku trwania konkursu wzięło w nim udział około 1500 uczestników. Kasia zgłosiła się do Przeglądu po raz drugi. W poprzedniej edycji poświęconej dorobkowi Marcina Świetlickiego zdobyła wyróżnienie.  

Praca nad konkursem trwała niemal dwa miesiące. Pierwszy etap kwalifikacji poprzedziły warsztaty, pod kierunkiem Bartosza Pietrzyka, których zadaniem było wprowadzenie uczestników w atmosferę poezji poetki, pomoc w doborze repertuaru i zapoznanie
z zasadami recytacji. Z pierwszych kwalifikacji Kasia wyszła zwycięsko. Kolejne przesłuchania poprzedziły konsultacje. Drugi etap przesłuchań wyłonił laureatów wśród nich znalazła się Katarzyna Demkiv.

Uroczysta gala i spotkanie z Urszulą Kozioł odbyła się 3 grudnia w siedzibie organizatora wydarzenia. Uczestnicy, zebrani goście mieli wyjątkową okazję spotkać i poznać poetkę, a także wysłuchać interpretacji własnej twórczości. Następnie głos zabrali laureaci. Kasia – zdobywczyni I miejsca zaprezentowała dwa wiersze Urszuli Kozioł: Nie spojrzymy prawdzie w oczy oraz Więc mnie opuszczasz?  Otrzymała wiele braw i gratulacje od gościa honorowego, którym była sama poetka.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.