Nasze szkoły z tarczą
12 stycznia 2024
Nasze szkoły z tarczą

Prowadzone przez Powiat Legionowski Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym otrzymały Brązową Tarczę w ogólnopolskim rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024.

W 26. edycji rankingu Perspektywy analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do rankingu. Brano więc pod uwagę szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Przy opracowywaniu zestawienia pracowała kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, rektorów uczelni wyższych, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad. W przypadku liceów liczyły się wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach, także międzynarodowych. W przypadku techników pod uwagę brane były także wyniki egzaminu zawodowego.

Dodatkowo Powiatowy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Serocku znalazł się na 73. miejscu, czyli w połowie stawki, w rankingu najlepszych techników w województwie mazowieckim.

Lista 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników dostępna jest na stronie perspektywy.pl. Ranking ma pomóc uczniom i ich rodzicom w wyborze szkoły ponadpodstawowej.