Noc Bibliotek w powiecie
29 września 2022
Noc Bibliotek w powiecie

VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Biblioteki z terenu naszego powiatu organizują z tej okazji szereg akcji, na które w ich imieniu zapraszamy.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie od 08:00 do 12:00 zaprasza do wypożyczalni po inspirujące powieści oraz po cytaty, które ukoją, dadzą ciepło i pogodę ducha, a od 12:00 na bajkowe opowieści Jerzego Szufy.

Legionowska Poczytalnia zapraszan na szereg wydarzeń w ramach "Sąsiedzkiej Nocy Bibliotek". Tego dnia Poczytalnia czynna bedzie w godzinach 12.00-20.00.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie przygotowała na ten dzień m. in. spektakle dla dzieci i dorosłych zapraszając do Gminnego Centrum Kultury przy ul. Modlińskiej 102 od godziny 13.00.