Nowa karetka dla powiatu
22 maja 2024
Nowa karetka dla powiatu

Zespół Opieki Zdrowotnej „Legionowo”  sp. z o.o. w Legionowie został wyposażony w nowy ambulans medyczny, który zastąpi wysłużony pojazd zespołu W02-134 Zegrze.

Zakupiony pojazd to fabrycznie nowy ambulans typu B, który wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, m.in: nosze transportowe, przenośny ssak elektryczny, wideolaryngoskop oraz urządzenie do przenoszenia pacjenta w pozycji siedzącej. W ramach zakupu odbędzie się również szkolenie pracowników w zakresie obsługi, eksploatacji i wyposażenia ambulansu. Ambulans pojawił się dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia w kwocie 592 904,00 zł, a całkowity koszt pojazdu to 636 041,26 zł.

ZOZ „Legionowo” sp. z o.o. dysponuje pięcioma ambulansami medycznymi, które stacjonują: w Legionowie (ambulanse typu „S” i typu „P”) oraz po jednej karetce typu „P” na stacjach wyczekiwania w Jabłonnie, Serocku oraz Zegrzu.