Nowe tablice na Szlaku Polski Walczącej
15 października 2019
Nowe tablice na Szlaku Polski Walczącej

Ponad 5 lat temu Powiat Legionowski stworzył 140-kilometrowy turystyczny szlak patriotyczny Polski Walczącej. Jego infrastruktura jest na bieżąco odnawiana.

Turystyczny szlak patriotyczny Polski Walczącej to cztery trasy o łącznej długości ponad 140 km. Znajduje się na nim ponad 80 tablic informacyjnych. Infrastruktura wymaga stałej opieki. W najbliższym czasie będą aktualizowane treści co najmniej czterech tablic. Nowe ustalenia archeologów z Instytutu Pamięci Narodowej zostaną uwzględnione w opisie mogiły będącej 33. punktem trasy czarnej (Kąty Węgierskie). Ponadto w dwóch przypadkach mieszkańcy postulują naniesienie właściwych nazwisk wymienionych w opisie wydarzeń. Sytuacje dotyczą 24. punktu na trasie czarnej (Nieporęt) i 6. punktu na trasie zielonej (Janówek Pierwszy). Zmieniona zostanie również tablica w domniemanym miejscu przeprawy batalionu „Znicz” (15. punkt na trasie czarnej)  – Muzeum Historyczne w Legionowie ustaliło, że prawdziwe miejsce przeprawy znajduje się na terenie Tarchomina.

Czekamy na Państwa informacje, dotyczące konieczności zmiany tablicy szlaku Polski Walczącej. Prosimy o podanie jej numeru, koloru trasy i przyczyny (uszkodzenie, błąd w treści itp.) Zgłoszenia należy kierować na adres email: m.kraszewski@powiat-legionowski.pl